Yılbaşı İndirim ve Alışveriş Çılgınlığının başlamasına az kaldı. Peki Payınızı Nasıl Alacaksınız?

Yılbaşı İndirim ve Alışveriş Çılgınlığının başlamasına az kaldı. Peki Payınızı Nasıl Alacaksınız?

Yılbaşı geliyor ve alışverişin çok hızlı arttığı bu dönemde neler yapılmalı?

Alışveriş ihtiyaçlarının artması kurgusu üzerinden giden bu dönem Eylül ayında başlayarak Ocak ayına kadar devam etmekte. yaklaşan bu dönemde trendler neler peki.

2020 yılının ilk günlerine yaklaşırken tüketici alışkanlıkları ne yönde ilerliyor, 2018 son 3 ayındaki aramalardan yeni yıl trendleri belirlemeye çalışacağız. Satışçıların, zamanı olmayan çalışan kitlenin ve fiyatı ön planda tutan tüketiciler ile etkileşime geçip, bu dönemde ihtiyaç duyulan hizmet ve ürünler hakkında bir kaç yöntem sunacağız.

1. Kendinizi iyi anlatmak ve Net Olmak

Kişiler ve kurumlar bu dönemde çalışma günlerinize ve hatta saatlerinize odaklanıyor. Son dakika alışverişi arttığı için mağazalar tercih ediliyor ve son saatlere kadar açık olan mağazalar kazanıyor. Kısacası açılış ve kapanış saatleri ile ilgili aramalar artacak. Yılbaşı veya Noel açılış saatlerinizi önceden netleştirip ilan edin.

2. Tüketiciler için Kolay ulaşılabilir olun

Alışverişin yoğun olduğu bu dönemde satış personeli kadar hizmet personellerinizde ön plana çıkıyor hem dijital medya hem normal mağazamızda anında yardım alabilecek iletişim kanallarını açık tutun. 

Yakınımdaki mağaza arayışları yoğunlaştığı için mutlaka bu dönemde sosyal medya ve google reklamlarına ağırlık olarak lokasyon belirterek çıkın.

3. Bonkör Olun

İndirimler, Kuponlar ve Online fırsatlar konusunda en yoğun dönemlerden biri olan bu dönemde cömert olun. KAZANACAKSINIZ. 

Yeniden pazarlama reklamlarına öncelik verip daha önce baktığı ürünü bu dönemde salınabilirsiniz. E-Ticaret için bu 1 ay önceden başlamanızda fayda olacaktır. İndirim ve fırsatları bu reklamlarda vurgulayın. Harcarken tasarruf ettirin. 

4. Yardıma Hazır Olun

Bu dönemde sorgu ve aramalar artığı için sorularda artıyor çağrı merkezi ve kargo sisteminizi özenle gözden geçirin. Reklamlara geri sayım ekleyin ve fırsatı kaçırmalarına engel olun.

5. doğru Cümleler kurun

Ürünlerinizi sizin değil tüketicinin aradığı şekilde sunmalısınız. Bu konuda lütfen ajansları tercih edin yoruma açık bir durum değil.

Bu dnemde seçtiğiniz kelimeler ve cümleler size değer katacaktır.

ARTIK GELECEĞE YATIRIM YAPMA ZAMANI. GÜNÜ KURTARMA DEĞİL.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

G ö n d e r i l i y o r
Proje Başlat

Bu sitenin doğru çalışması için çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için

Anladım

Bir Proje Başlat

Almak istediğiniz hizmet yada hizmetlerden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz